Transfer Yasağının Sebebi

Transfer Yasağının Sebebi

Osmanlıspor’un TFF 1. Lig puan durumunda bulunduğu 16. Sıra takımı ligden düşmesine sebep olacak. Ankara temsilcisinin puan kayıpları sezon sonuna kadar olan 6 maçta da devam ederse takım sezon sonunda küme düşecek. Osmanlıspor’un geçmiş sezonlardaki başarılı performansından sonra yaşanan bu düşüşün en büyük sebebi kulübün aşırı borçlanması oldu. Kulübün aşırı borçlanması ve borç yükünün sonucu olarak Osmanlıspor transfer yasağı aldı.

Ekonomik olarak zor günler geçiren mor sarıl renklere sahip kulüp transfer yasağı ile futbolcu transferini de yapamadı. Futbolcu eksiğini transfer edemediği için altyapıdan tamamlamaya çalışan Osmanlıspor’a bu da yetersiz geldi. Eksik ve yetersiz kadro ile maçlara çıkan takım başarısız sonuçlar aldı ve puan kayıpları yaşadı.

Transfer Yasağının Kalkma İhtimali

Ankara’yı TFF 1. Ligde temsil eden Osmanlıspor kulübü bu kötü gidişatı durdurmak için geçen hafta kulüp başkanı olarak Mehmet Emin Katipoğlu ile yola devam etme kararı aldı. Mehmet Emin Katipoğlu’nun başkanlığa gelmesi ile kulübün ekonomik durumunun bir nebze olsa da düzeleceği ve borç yükünün azalacağı umut ediliyor. Yakın vadede transfer yasağının kalkması mümkün görünmese de yeni sezonda bir umut transfer yasağı kalkar diye düşünülüyor.

Güncel Yazılar