Ankara Takımının Transfer Yasağı

Başkentin TFF 1. Lig temsilcisi Osmanlıspor’un lig bitiminde 1. Ligde kalma ihtimali çok yüksek görünmüyor. Ankara ekibinin bu sezondaki başarısız performansı ve yaşadığı puan kayıpları takımın yeni sezonda alt ligde mücadele etme ihtimalini güçlendiriyor. Osmanlıspor’un başarısız bir sezon geçirmesinin en büyük nedeni transfer yasağının getirdiği zorluklarla baş etmesi oldu.

Transfer yasağı dolaysıyla Osmanlıspor ihtiyacı olan futbolcuları transfer edemiyor. Eksik kadro ile maçlara çıkan takımdan da başarılı bir performans beklemek pek mümkün olamıyor. Osmanlıspor transfer yasağı olduğu için ihtiyacı olan mevkideki futbolcu açığını alt yapı futbolcularından tamamlamaya çalışıyor. Fakat alt yapıda da yeterli ve ihtiyaca yönelik futbolcu olmayınca takımın başarısız performansı da sürüyor.

Yüksek Borçlanma

Osmanlıspor’un transfer yasağı almasının en büyük nedeni borçlanmasının yüksek oluşu ve mali durumunun da kötü oluşuydu. Başkent temsilcisinin mali durumu yakın vadede düzelme sinyali vermiyor ve kulübün borçlanması da gün geçtikçe daha da artıyor. Buradan yola çıkarak Osmanlıspor’un bu sezon 1. Ligde kalması ve transfer yasağının da kısa vadede kalkması mümkün görünmüyor.