ADI FENERBAHÇE İLE GEÇEN DE GEA’NIN YENİ ROTASI BELLİ OLUYOR

Yoğun bir yaz transfer süreci geçiren sarı lacivertli takım Fenerbahçe bu sezon da süper lig de şampiyonluk yarışında kupayı rakibi Galatasaray kaptırmış olsalar da, uzun yıllar sonra sezonu Türkiye kupası ile tamamlayarak taraftarlarına kupa sevinci yaşatan sarı lacivertli takım da gelecek sezon yapılanmasında transferi bomba gibi açtılar.

37 yasındaki Bosnalı Dünyaca ünlü yıldız Edin Dzeko’ yu renklerine bağlayan Fenerbahçe, sol kanat için ise Ryan Kent transferini de yaparak hızlı bir giriş yapmışlardı.

Transferlerin ardı arkası kesilmeyen sarı lacivertli takım stoper ve orta sahasına yapılan yeni transferler sonrasında rotası kale oldu.

Kalede Altay ve İrfan can için daha tecrübeli biri isim arayan sarı lacivertli takımın uzun süredir gündeminde olan Hırvat kaleci Dominik Livakovic ile prensip anlaşmasına vardığı öne sürülen Fenerbahçe alternatif isimlere de yönelmiş durumdaydı ki birisinden kötü haber geldi.

Kariyerine İspanya’ da devam etmek isteyen Hırvat kaleci sonrasında sarı lacivertli takım Manchester United ile yollarını ayıran ve şu anda boşta olan David De Gea’ yı gündemlerine almışlardı.

Fenerbahçe’nin gündeminde olduğu iddia edilmişti. Ancak İspanyol kalecinin yüksek yıllık ücret beklentisi bu ihtimali zora sokuyor. İspanyol file bekçisinin Suudi Arabistan’a transfer olabileceği iddia edildi.

FENERBAHÇE’ DE KALECİ ARAYILARI DEVAM EDİYOR

Sarı lacivertli takım neredeyse bütün bölgelerine transfer hamleleri ile güçlendirirken bir tek kalesi kaldı.

Kaleci arayışlarını sürdüren Fenerbahçe’nin gündeminde olduğu iddia edilen David De Gea’nın yıllık ücreti transferi zora soktu.

Kalede Altay ve İrfan can için daha tecrübeli biri isim arayan sarı lacivertli takımın uzun süredir gündeminde olan Hırvat kaleci Dominik Livakovic ile prensip anlaşmasına varsa da Hırvat kaleci İspanya da devam etmek istediği için bu transfer de uzadı diye biliriz.

Farklı isimleri gündemine alan sarı lacivertli takım son olarak da İngiliz ekibi Manchester United ile yollarını ayıran ve şu anda boşta olan David De Gea’ yı gündemlerine almışlardı. 12 sene formasını giydiği Manchester United ile yollarını ayırann De Gea’nın, İngiliz takımından net 12.5 milyon euro kazandığı belirtildi.

Tecrübeli file bekçisi için girişimlerinden sonuç alamayan sarı lacivertli takım kaleci transferinde gaza bastılar.

DE GEA SUUDİ ARABİSTAN YOLCUSU

Manchester United ile yollarını ayıran ve şu anda boşta olan David De Gea 12 yıl sonra İngiltere den ayrılmaya çok yakın.

İspanyol kalecinin kendisine talip olan takımlardan beklentisinin imza parasının yanı sıra yıllık en az 8 milyon euro olduğu kaydedildi.

Bu teklifleri sadece şuan karşılaması mümkün Suudi Arabistan ekipleri var. Avrupa’dan bir takımın bu beklentiyi karşılaması zor görünürken, 32 yaşındaki file bekçisinin yeni adresinin Suudi Arabistan kulüplerinden birinin olabileceği belirtildi.