Montasser Lahtimi’nin Yeni Sezon Hazırlıklarına Katılmaması Sorun Yarattı

Geçtiğimiz sezonu altıncı sırada tamamlayarak taraftarlarını üzen Trabzonspor’da büyük bir değişim yaşanıyor. Nenad Bjelica, yeni sezona yepyeni bir kadro ile başlamayı düşünüyor. Bordo mavili kulüpten şu ana kadar birçok ismin ayrıldığını söyleyebiliriz. Dimitrios Kourbelis, Joaquin Fernandez ve Mislav Orsic ise takıma yeni katılan isimler oldular.

Faslı Oyuncunun Nerede Olduğu Bilinmiyor

Trabzonspor, Montasser Lahtimi’yi 600 bin Euro karşılığında kadrosuna kattı. 2001 doğumlu kanat oyuncusu ile üç yıllık sözleşme imzalandı. Faslı oyuncu, geçtiğimiz sezon Trabzonspor formasıyla sekizi Süper Lig olmak üzere toplam on maçta görev yaptı. Bu maçlarda sahada 156 dakika kaldı. Süper Lig’de sadece bir maça ilk 11’de başlayabildi. Takımına gol veya asist katkısında bulunamadı. Nenad Bjelica’nın gözüne giremedi.

Faslı oyuncunun önümüzdeki sezon Trabzonspor’da olup olmayacağı belli değildi. Nenad Bjelica, oyuncunun kamptaki durumunu değerlendirecekti. Kiralık gitme ihtimali bir hayli fazla olan Montasser Lahtimi, tatili bitmesine rağmen Trabzonspor’un yeni sezon hazırlıklarına katılmadı. Trabzonspor yönetimi, oyuncuya ulaşmaya çalıştı. Fakat, söz konusu çalışmalardan şu ana kadar sonuç alınamadı.

Trabzonspor, takıma katılmayan Montasser Lahtimi hakkında aksiyon aldı. Yasal yollara başvurulacak. Noter tespiti yaptırıldı. Oyuncunun Trabzonspor’da forma giymesi artık imkansız!

Trabzonspor Yurt Dışı Kampına Gidiyor

Bordo mavili takım, 2023 – 2024 sezonuna olabilecek en iyi şekilde hazırlanmayı kafasına koydu. Trabzonspor’un Slovenya kampı 4 Temmuz 2023 günü başlayacak. Nenad Bjelica, kamp öncesinde gerçekleştirilen son idmanın basına açık olmasına karar verdi. Bunun yanı sıra, kendisi de bir basın toplantısı düzenledi.

Geçtiğimiz yaz transfer döneminde 3 milyon Euro karşılığında kadroya katılan Maxi Gomez beklentileri hiçbir şekilde karşılayamamıştı. Bordo mavili kulüp, bu oyuncuyu maddi açıdan tatmin edici bir teklif geldiği takdirde elden çıkarmak istiyor. İzni sona eren Maxi Gomez, Trabzonspor’un yeni sezon hazırlıklarına dahil oldu. Buna ek olarak, geçtiğimiz sezonu kiralık olarak farklı bir kulüpte geçiren Enis Destan da kampa katıldı.

Onuralp Çevikkan’ın Yeni Adresi Trabzonspor Oldu

Yeni sezon hazırlıklarına devam eden Trabzonspor’da transfer çalışmaları da sürüyor. Bordo mavili kulübün son transferi Onuralp Çevikkan oldu. 2006 yılında İzmir’de dünyaya gelen genç kaleci 1.90 boyunda! Türkiye U17 milli takımının önemli bir parçası! Geleceğin yıldızlarından birisi olarak gösteriliyor. Trabzonspor, Altınordu forması giyen bu oyuncuyu kadrosuna katmak adına bir süredir uğraşıyordu. Söz konusu çalışmalar sonuç verdi.

Onuralp Çevikkan bundan sonra Trabzonspor forması giyecek. Bordo mavili kulüp, oyuncu için Altınordu’ya 700 bin Euro bonservis ödeyecek. Bu tutar, beş taksit halinde ödenecek. Ayrıca, oyuncunun ilerleyen yıllarda farklı bir kulübe transfer olması halinde elde edilen satış karının yüzde 25’i de yine Altınordu’ya verilecek. Oyuncuya da yıllık 300 bin TL ödeme yapılacak.