Osmanlıspor’a Yeni Başkan

Osmanlıspor’a Yeni Başkan

Osmanlıspor’u geçmiş sezonlarda amatör ligden Süper Lig takımı yapan Mehmet Emin Katipoğlu tekrar kulübün başkanı oldu. Malatyalı iş adamı olan Mehmet Emin Katipoğlu Yeni Malatyaspor kulübünün de başkanlığını yapmıştı ve Malatyaspor’u da başarılı bir yükselişe ulaştırmıştı. Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın belediye başkanlığı yaptığı dönemde Malatya temsilcisi takımı Mehmet Emin Katipoğlu’na emanet etmiş ve başkan da takımı 3. Lig takımlığından 2. Lige yükseltmiş, 2. Ligde de takım play offa kalmıştı.

Yeni Başkan ile Başarılı Sonuçlar

Mehmet Emin Katipoğlu Osmanlıspor’da geçmiş dönemlerde başkanlık yapmış ve başarılı yönetimi ile takım iyi bir performans sergilemişti. Ankara temsilcisi olan takım bu sezon gerçekten kötü bir sezon geçiriyor ve 1. Ligde kalması mucize gibi görünüyor. Osmanlıspor’un gidişatının daha kötüye gitmemesi ve kulübün transfer yasağına sebep olan yüksek borçlanmasına çözüm bulabilmek amacıyla Mehmet Emin Katipoğlu kulübün başkanlığına tekrar getirildi.

Mehmet Emin Katipoğlu’nun ilk başkanlık yaptığı dönemde Ankara takımı başarılı sonuçlar almış ve Süper Lig takımı olmuş, Avrupa Kupalarında Türkiye’yi temsil etmişti. Osmanlıspor yeni başkan ile eski günlerine dönmek istiyor.