Transfer Yasağının Acı Sonucu

Osmanlıspor TFF 1.Lig mücadelesinde bu sezon başarılı bir sezon geçiremedi. Lig maçlarında yaşadığı puan kayıpları Ankara temsilcisinin ligdeki puan sıralamasında son sıralara geriletti ve Osmanlıspor şu anda ligde 16. Sırada bulunuyor. Sondan 3. Sırada bulunan mor sarılı ekip bulunduğu bu sıradan üst sıralara çıkamazsa sezon sonunda ligden düşecek

Osmanlıspor’un özellikle 2019-2020 futbol sezonunda yaşadığı bu başarısızı performansının sebebi yaşadığı transfer yasağı oldu. 2019 yılı yaz sezonunda transfer yasağı gelen Osmanlıspor yeni futbolcu transfer edemediği için kadrosundaki eksik futbolcuları da tamamlayamadı.

Yüksek Borçlanma

Osmanlıspor’a transfer yasağı verilmesinin sebebi kulübün borçlanmasının çok fazla olmasıydı ve bugün gelinen süreçte Ankara kulübü borçlarını ödeyemedi. Borçlarını ödeyemediği ve aşırı borçlanması devam ettiği için Osmanlıspor’un transfer yasağı kalkmadı. Kadrosundaki eksik futbolcuları alt yapıdan tamamlamaya çalışan Osmanlıspor’un bu çabaları da yeterli olmuyor ve takım başarısız sonuçlar alıp puan kaybediyor. Osmanlıspor’un transfer yasağı sebebiyle yaşadığı sıkıntının en etkin sonucu büyük ihtimalle takımın ligden düşmesi olacak ve yakın zamanda transfer yasağının kalkması pek mümkün durmuyor.

Güncel Yazılar