Osmanlıspor’a Yeni Başkan Yeni Umutlar

Osmanlıspor TFF 1. Lig takımları içinde ligden düşme ihtimali yüksek olan takımlardan biridir. Lig puan sıralamasında sondan 3. Sırada bulunan Ankara ekibinin ligde kalan 6 maçından alacağı sonuçlar takımın kaderini belirleyecek. Osmanlıspor geçmiş sezonlarda başarılı sonuçlar alan ve Süper Lig’de mücadele eden bir takımdı. Avrupa Kupalarında da Türkiye2yi temsil eden Ankara ekibinin bu sezon gerçekleşen düşüşü camiayı ve taraftarları üzmekteydi.

Osmanlıspor kulübünde 13 Mayıs (dün) başkan değişikliği yapıldı ve kulüp başkanı Mehmet Emin Katipoğlu oldu. Kulübün yeni başkanı geçmiş dönemlerde de kulübün başkanlığını yapmış olan ve başkan olduğu dönemlerde Osmanlıspor’u Süper Lige çıkaran bir başkandı.

Eski Sezona Dönüş Özlemi

Transfer yasağı olan ve bu yasağın getirdiği dezavantajları yaşayan mor sarılı takım yeni başkan ile transfer yasağından da kurtulmayı umut ediyor. Osmanlıspor’un içinde bulunduğu yüksek borçlarının azalması transfer yasağının kalkmasının ilk koşuluydu. İçinde bulunulan ekonomik durumda Ankara ekibinin transfer yasağının kalkması pek mümkün durmuyordu. Mehmet Emin Katipoğlu’nun kulüp başkanlığına getirilmesi ile Osmanlıspor’un eski başarılı dönemine dönebileceği ve başarılı bir döneme girileceği düşünülüyor.

Güncel Yazılar