Ankara Temsilcisi 1. Ligden Düşecek mi?

TFF 1. Lig takımı Osmanlıspor ligin ilk yarısında iyi bir başlangıç yapsa da bu uzun sürmedi ve Ankara takımı yaşadığı puan kayıpları ile ligin alt sıralarına geriledi. Osmanlıspor’un ligde şu anda bulunduğu sıra itibariyle sezon sonunda ligden düşecek takımlar arasında yer alıyor. Mor sarılı ekibin puan kayıplarının ve başarısız performansının sebeplerinden biri takımın transfer yasağının bulunması oldu.

Yaz sezonundan itibaren transfer yasağı ile mücadele eden Osmanlıspor ihtiyacı olan futbolcuları takıma transfer edemedi bu nedenle de yaşadığı puan kayıpları kulübü ligden düşme bölgesine getirdi.

Şenol Ayvaz’a Satılamadı

Osmanlıspor’un transfer yasağının kalkacağı zaman belli değil ve kulüp transfer yasağının yakın vadede kalkacağını düşünmüyor. Ankara ekibi finansal sorunlarını çözemedikten sonra transfer yasağı kalkmayacak ve finansal sorunların çözülmesi de mümkün görünmüyor. Ocak ayında Osmanlıspor satış haberi ile gündeme gelmişti ve bu satış gerçekleşseydi kulüp belki de transfer yasağını da kaldırabilirdi. İş adamı Şenol Ayvaz’a satışı yapılacak olan mor sarılı kulüp ödeme şartlarında anlaşılamadığı için gerçekleşmedi. Ankara ekibinin mali sorunlarının çözülmesiyle transfer yasağı kalkabilir ve takım başarılı performans gösterebilir.