Transfer Yasağı Kalkmıyor

TFF 1. Lig 2019-2020 futbol sezonunda Osmnalıspor ligden düşmüştü. Sezon boyunca ligin alt sıralarından kurtulamayan ve puan kayıpları yaşayan Ankara ekibi bu kötü performansın sonucu olarak ligde kalamamıştı. Fakat bu sezon ligden düşmenin kaldırılması sonucu Osmanlıspor yeni sezonda da TFF 1. Ligde mücadele edecek. Osmanlıspor’un kötü performansını ve ligden düşmesinin en büyük nedeni yaşadığı transfer yasağıydı.

Osmanlıspor kulübü yaptığı açıklama ile transfer yasağını kaldırmadığını açıkladı. Başkent temsilcisi yeni sezonda da transfer yapamadan var olan kadro ile ve alt yapı futbolcularından oluşturduğu takım ile mücadele edecek.

Açıklama Yaptı

Osmanlıspor yaptığı açıklama ile kulüp adına gerçeği yansıtmayan transfer haberleri yapıldığını ve bu haberlerin asılsın olduğunu belirtti. Mor sarılı kulüp transfer yasağının kaldırılması için talepte bulunduklarını ve bunun için çalıştıklarını ama bu talebin olumsuz sonuçlandığını açıkladı. Osmanlıspor’u kulüp olarak borçlanmalarının yüksek miktarda olduğunu ve bu sebeple aldıkları transfer yasağını kaldırmak için finansman destekleri olmadıklarını da açıklama yer verdi.

Osmanlıspor 2020-2021 futbol sezonunda da transfer yasağı ile ligde kalma mücadelesi verecek.

Güncel Yazılar