1 TFF 1. Lig mi TFF 2. Lig mi?

TFF 1. Ligin başkent temsilcisi takımı Osmanlıspor’un yeni sezonda Ankara’yı 1. Ligde mi alt ligde mi temsil edeceği merak ediliyor. Osmanlıspor’un 1 lig puan sıralamasındaki yeri ligden düşecek takımlar arasında bulunuyor ve ligde kalan 6 maçındaki performansı takımın kaderini belirleyecek. Mor sarılı takımın corona virüsü sebebiyle ertelenen lig maçlarının 12-13-14 Haziranda başlaması ve temmuz sonuna kadar ligin tamamlanması kararından sonra antrenmanlara ne zaman başlayacağı bilinmiyor.

Bireysel Hatalar

Lig maçlarına ara verildiği 19 Mart tarihinden itibaren Osmanlısporlu futbolcular teknik direktör İsmet Taşdemir’in antrenman programınını evde uyguluyorlardı. Kulüpten yeni antrenman programı ile ilgili bir açıklama yapılmazken temmzu sonunda Osmanlıspor’un 1. Ligde kalma ihtimali çok yüksek görünmüyor. Takımın oynadığı maçlarda teknik direktör İsmet Taşdemir bireysel hatalar yapıldığını ve puan kayıplarının bu bireysel hatalardan kaynaklandığını belirtirdi.

Osmanlıspor lige verilen bu ara dönemde maçlardaki bireysel hatalarını düzeltemez ve kalan 6 maçında da bu bireysel hatalarını yapmaya devam ederse Ankara’yı yeni sezonda 2. Ligde temsil edecek gibi duruyor.