Osmanlıspor İçin Zor Sezon

Osmanlıspor’a 2019 yılı yaz döneminde uygulanan transfer yasağı kalkmadı. Ankara kulübünün yüksek ve ödenemeyen borçları sebebiyle yaşanan transfer yasağını kaldırmak için uğraşan kulüp yönetimi bu konuda başarılı olamadı. Osmanlıspor kulübü var olan borçlarını ödeyemiyor ve borçları gün geçtikçe artıyor. Corona virüsü nedeniyle lig maçlarının 3 ay oynanmaması ve 3 ay sonra başlayan lig maçlarının da seyircisiz oynanması kulübün gelir kaybına uğramasına neden oldu.

Başkent ekibi yeni sezonda yeni bir başlangıç yapmayı hedefliyordu.  2019-2020 futbol sezonunu kötü bir performans ile geçiren Osmanlıspor 2020-2021 futbol sezonuna iyi başlamak istiyordu. Mor sarılı takımın bunu gerçekleştirmesi için de ilk olarak transfer yasağını kaldırması gerekliydi. Osmanlıspor Kulübünün transfer yasağını kaldırmak için yaptığı başvuru red edildi.

Giden Futbolcuların Yeri Dolmuyor

Transfer yasağı kalkmadığı için Osmanlıspor kadrosundaki eksik futbolcuları transfer edemeyecek. Alt yapıdan eksik futbolcuları tamamlamaya çalışan Ankara ekibi bunda da aradığını bulamayacak gibi görünüyor. Ayrıca Osmanlıspor’da forma giyen futbolcular da farklı takımlara transfer oluyor ve Osmanlıspor ayrılan bu futbolcuların yerini de dolduramıyor.

Güncel Yazılar