Osmanlıspor Ligde Kalamadı

Osmanlıspor 2019-2020 futbol sezonunda TFF 1. Ligde kalma mücadelesini kaybetti. 1. Ligin Ankara temsilcisi 19 temmuz Pazar günü (dün) oynanan Balıkesirspor maçından 4-3 galibiyet ile ayrıldı. Osmanlıspor’un Balıkesirspor’u 4-3 yenmesi ligde kalmasına yetmedi. Osmanlspor’un ligde kalabilmesi için Balıkesirspor’u yenmesi ama aynı zamanda Boluspor’un da puan kaybetmesi gerekiyordu.

Balıkesirspor’u 4-3 yenen Osmanlıspor aldığı bu galibiyete rağmen 2. Lige düştü. Çünkü Boluspor Eskişehirspor’u 3-0 yenerek 3 puan aldı ve ligde kaldı.

Maçın Golleri

Maçın ilk golü 19. Dakikada Balıkesirspor futbolcusu Celal Emir Dede’den geldi. Celal Emir Dede’nin golü ile Balıkesirspor 1-0 öne geçti. 31. Dakikada Mertan Caner Öztürk’ün penaltı golü ile Osmanlıspor maçta beraberliği yakaladı. 38. Dakikada Balıkesirsporlu Kethevoama’nı  golü ile Balıkesirspor tekrar maçta öne geçti ve skor 2-1 oldu. Maçta ilk yarı 2-1 Balıkesirspor galibiyeti ile sona erdi.

Maçın ikinci yarısında 58. Dakikada Doğukan Efe’nin golü Osmanlıspor’un maçta tekrar beraberliği yakalamasına neden oldu ve maçta durum 2-2 oldu.  62. Dakikada Beykan Şimşek’in golü ile Osmanlıspor maçta galibiyeti yakaladı ve 3-2 öne geçti. Osmanlıspor’un bu galibiyeti 4 dakika sürdü ve 66. Dakikada Balıkesirsporlu Mrsic’in golü Balıkesirspor’a beraberliği getirdi. 3-3 berabere süren maçta beraberliği bozan golü 80. Dakikada Osmanlısporlu Beykan Şimşek attı. Beykan Şimşek’in 80. Dakikadaki golü ile Osmanlıspor maçı 4-3 kazandı.

Güncel Yazılar