Osmanlıspor’un Transfer Yasağı

Osmanlıspor’un TFF 1. Lig puan sıralamasında alt sıralarda bulunması ve bu sezon ligden düşecek takımlardan olmasının en büyük sebebi kulübün yaşadığı transfer yasağı oldu. Eylül 2019 tarihinde Osmanlıspor kulübüne verilen transfer yasağı başkent temsilcisinin ligde başarısızı sonuçlar almasında etkili oldu. Kulüp kadrosunda eksikliğini hissettiği alanlardaki futbolcuları transfer edemiyor ve bu futbolcuların eksikliğini alt yapıdan yetişen futbolcuları ya da kadrosundaki futbolcular ile doldurmaya çalışıyor. Osmanlıspor’un bu çabaları da takımın 1. Lig puan sıralamasında son sıralardan kurtulmasına yetmedi.

Osmanlıspor’un geçmiş sezonlardaki başarılı performansları düşünüldüğünde takımın bu sezon ligden düşme ihtimalinin olması Ankara temsilcisinin eski günlerini özletiyor.

Transfer Yasağı Kalkar mı?

Finansal zorluklar yaşayan ve transfer yasağının en büyük sebebi de bu finansal zorluklar olan Osmanlıspor’un 1. Lig devre arasında satışı da gündemi meşgul etmişti. Satışı gündeme gelen ve yaşanan finansal zorluktan Osmanlıspor’un kulübün satışı ile çıkılabileceği düşünülmüştü. Fakat kulübün satışı gerçekleşemedi ve finansal zorluklar tüm zorlukları ile devam ediyor.

Transfer yasağının ile finansal zorluklar devam ettiği sürece kalkmayacağı Osmanlıspor’da bilinen diğer bir gerçek ve Osmanlıspor’un uzun süre transfer yasağı ile mücadele etmesi gerekiyor.