Osmanlıspor’un Transfer Yasağı

TFF 1. Lig puan sıralamasında sondan üçüncü sırada bulunan Osmanlıspor her hafta ligden düşme sınırına daha çok yaklaşıyor. Lig maçlarında kendisine 3 puan getirecek sonuçları alamayan Osmanlıspor’un puan kaybetmesi de takımı düşme bölgesinden kurtaramadı.

TFF 1. Ligin Ankara temsilcisi olan Osmanlıspor’un ligde düşme bölgesinden kurtulamamasının en büyük nedenlerinden biri takımın yaşadığı kötü günler oldu. Osmanlıspor’un ligdeki maçlarından 3 puan alabilmesi için kadrosunu güçlendirmesi gerekiyor. Osmanlıspor’un yaşadığı transfer yasağı takımın kadrosundaki eksiklerini tamamlamasını engelliyor ve transfer yasağı sebebiyle takım eksik oyuncuları olduğu için maçta istediği sonuçları alamıyor.

Transfer Yasağı Kalkmıyor

Osmanlıspor’un finansal olarak kötü durumda olması ve mali tablolarının da kulübün finansal durumunun kötü olduğunu ortaya konması sebebiyle kulübe transfer yasağı getirilmişti. Ligin ara döneminde Osmanlıspor’un satışı gündeme gelse de bu satış gerçekleşmedi ve Osmanlıspor olan sahibiyle yola devam ediyor. Osmanlıspor’un transfer yasağının ne zaman kalkacağı ve kulübün finansal yapısının ne zaman normale döneceği şu an bilinmiyor. Osmanlıspor yönetimi ise kısa vadede transfer yasağının kalkmayacağını ve buna göre hareket etmeye kendilerini hazırladıklarını söylediler.