Osmanlıspor’un Satışı

TFF 1. Ligde sezon sonunda ligden düşme ihtimali yüksek olan Osmanlıspor transfer yasağının dezavantajlarını da yaşıyor. Ligin devre arasında satışı gündeme gelen Osmanlıspor’da satışının olması halinde trabsfer yasağının kalkma ihtimali de olabilirdi. Osmanlıspor’un satışının gerçekleşmesi ve finansal durumunun düzelmesi Osmanlıspor’u ligin ikinci yarısında transfer yasağını kaldırabilirdi.

Satışının gerçekleşmemesi Osmanlıspor’un ikinci yarıya da transfer yasağı ile devam etmesine neden oldu ve Ankara ekibi kadrosuna eksik futbolcuları dahil edemedi. Osmanlıspor’un ligin ikinci yarısındaki maçlarında puan almaya çalışsa da bunu pek başaramadı gibi görünüyor.

Avrupa Liginden Düşme Sınırına

Osmanlıspor’un TFF 1. Ligdeki kötü gidişatı ve ligde düşecek takımlardan olma ihtimalinin olması kulübün geçmişteki başarıları ile ters bir performans oldu. Osmanlıspor bu sezondan 3 sezon önce Avrupa liginde Türkiye’yi başarılı şekilde temsil etti. 2016-2017 futbol sezonunda Avrupa Liginde bulunduğu grupta liderliğe yükselen Osmanlıspor’un bu başarılı dönemden sonra TFF 1. Ligden de düşecek durumda olması şaşırtıcı bir durum oluyor. Avrupa Liginde başarılı sonuçlar alan bir Osmanlıspor’un kötü zamanlarını en kısa zamanda atlatması ve eski başarılı günlerine dönmesi Osmanlıspor taraftarlarının dileği oldu.