Osmanlıspor’un Seyircisiz Maçı

Osmanlıspor corona virüsü sebebiyle lig maçlarının ertelenme kararından önce son maçını kendi sahasında Giresunspor ile oynamıştı. Kendi sahasında oynadığı ve 1-1 berabere biten bu maç covid-19 tedbirleri kapsamında seyircisiz oynanan bir maç olmuştu. Ankara ekibi beraberlik ile biten bu maçı kendi sahasında oynamasına rağmen kendi seyircisi önünde oynayamamıştı. Genelde futbol sezonunda takımlar kendilerine verilen ceza sonrası seyircisiz maça çıkarlardı fakat bu sefer küresel salgın sebebiyle seyircisiz maç oynandı.

Osmanlıspor’un Giresunspor maçından önceki hafta rakibi ise Eskişehirspor’du ve deplasmanda oynanan bu maçın sonucu da beraberlik oldu. Eskişehirspor 1. Ligde puan durumunda son sırada olan bir takım ve Osmanlıspor’un da ligdeki puan sıralamasındaki yeri Eskişehirspor’un 2 sıra üstüydü. Eskişehirspor-Osmanlıspor maçı ligin alt sıralarındaki sıralamayı değiştirecek bir maç gibi görünse de maç sonucunda sıralamada bir farklılık olmadı.

TFF 1.Ligde Son 3 Sıra

Osmanlıspor kulübü lig maçları ertelenmesi ile lig sıralamasında oynanan 28 maç sonucu aldığı 24 puanla 16. Sırada bulunuyor. Osmanlıspor’un alt sırasında bulunan Adanaspor ve Eskişehirspor bulundukları sıra sebebiyle bu sezon 1. Ligden düşecek takımlar oluyor. Lig maçları başladığı zaman Osmanlıspor’un puan kazanma ihtimali olsa da başkent temsilcisi yeni futbol sezonunda 1. Ligde olmayacak gibi görünüyor.