Osmanlıspor’da Transfer Yasağı Süresi

2019-2020 futbol sezonunda TFF 1. Lig maçlarında başarısızı sonuçlar alan Osmanlıspor puan kaybetti ve bu puan kaybetmelerinin sonucunda ligde hızla puan kaybetti. Osmanlıspor’un şu anda ligdeki durumu sondan 3. Sırada ve ligden düşecek takımlar arasında yer alıyor. Corona virüsü sebebiyle ara verilen lig maçlarının yeniden oynanmaya başlamasıyla Osmanlıspor’un oynayacağı 6 maç var ve büyük ihtimalle de ligden düşecek.

Birinci Ligdeki Ankara temsilcisinin başarısız bir sezon geçirmesindeki en büyük neden Eylül ayında kulübe verilen transfer yasağı oldu. Transfer yasağı sebebiyle kadrosundaki eksik futbolcuları transfer edemeyen takımda maçlardan da istenilen sonuçlar alınamadı. Osmanlıspor eksik futbolcularını alt yapıdaki futbolcularından tamamlamaya çalışsa da bu da yeterli olamadı.

Futbolcuların Sözleşmeleri Yenilenmedi

Aralık ayında teknik direktör İsmet Taşdemir ile çalışmaya başlayan Osmanlıspor takımında sözleşmesi biten futbolcular ile sözleşmelerinin yenilenememesi de sorun oldu. Mor sarılı kulüp yönetimi transfer yasağını kaldırmak için görüşmeler yapsa da bu konu da başarılı olamadılar. Osmanlıspor’un transfer yasağının önümüzdeki sezon ve kısa vadede kalkması pek mümkün görünmüyor. Bu durumda Osmanlıspor’un bu düşüşü bir süre daha devam edecek.