Osmanlıspor Satılacak mı?

Osmanlıspor TFF 1. Lig devre arasında Trabzonlu iş adamı Şenol Ayvaz’a satışı ile gündeme gelmişti. Maddi olarak zor bir dönemde bulunan 1. Ligdeki Ankara temsilcisi takımda bu satışın gerçekleşeceğine kesin gözüyle bakılıyordu. Maddi zorluklar sebebiyle transfer yasağı da bulunan Osmanlıspor’un Şenol Ayvaz’a satışı ile finansal problemlerin biteceği transfer yasağının da kalkacağı ümit ediliyordu.

Fakat Şenol Ayvaz’a satışına kesin gözüyle bakılsa da bu satış gerçekleşmedi ve gerçekleşmeme nedeni olarak da satış tutarının ödeme planı ile ilgili olarak anlaşılamadığı iddia edildi. Bu süreçte Osmanlıspor finansal sorunlarını çözümleyemedi ve transfer yasağı hala devam ediyor. Corona virüsü sebebiyle lig maçlarının belirsiz bir süre ile ertelenmesi Osmanlıspor’un ekonomik olarak daha da zorlanmasına sebep oluyor. Bu durumda Osmanlıspor’un yeniden satışı gündeme gelecek mi merak ediliyor.

Parasal Problemler Devam Ediyor

Başkent takımının olan finansal problemlerine lig maçlarının ertelenmesi sebebiyle oluşan kulüp gelir kaybı da eklenince kaynak arayışı başladı. Osmanlıspor’un devam eden ekonomik problemleri sebebiyle transfer yasağının yakın gelecekte kalkmayacağı da biliniyor. Bu sebeple Osmanlıspor’un içinde bulunduğu parasal problemlerden kurtulmak için kulüp satışının tekrar gündeme gelmesi kaçınılmaz görünüyor.