Osmanlıspor’un Kalan Maçları

 

Corona virüsü covid 19 sebebiyle lig maçlarının ertelenmesi ile TFF 1. Ligde mücadele eden Ankara temsilcisi Osmanlıspor’un da 6 lig maçı ertelenmiş oldu. Osmanlıspor 1. Sondan 3. Sırada yani 16. Sırada bulunuyor. Osmanlıspor lig maçları ertelenmeseydi 6 lig maçında mücadele edecekti. Osmanlıspor’un ligden düşmemesi için bu 6 maçta 3 puan ve galibiyet alması gerekliydi.

Adana Demirspor-Osmanlıspor Maçı

Osmanlıspor lig maçlarının ertelenme kararının alındığı ilk hafta Adana Demirspor ile deplasmanda karşılaşacaktı. Adana Demirspor 1. Ligde 4. sırada bulunuyor ve ligde şampiyonluk iddiasında olan bir takımdı. Osmanlıspor’un Adana Demirspor karşısında galibiyet isteği ve hedefiyle sahaya çıksa da şampiyonluk iddiasında olan bir takım karşısında 3 puan şansının çok olduğu söylenemezdi. Adana Demirspor son maçlarında başarılı sonuçlar alamasa da Osmanlıspor karşısına şampiyonluk iddialarını sürdürmek için 3 puan hedefiyle çıkacaktır.

Ligin ilk yarısında Osmanlıspor’un kendi sahasında oynanan Osmanlıspor-Adana Demirspor maçının sonucu 2-3 Osmanlıspor mağlubiyeti ile sonuçlanmıştı. Osmanlıspor ligin ilk yarısındaki bu mağlubiyetinin rövanşını almak isteğinde Adana Demirspor ise ilk yarıdaki galibiyetini devam ettirmek hedefinde oluyor.