Osmanlıspor’un Rakibi Eskişehirspor

TFF 1. Lig maçları 19 Temmuz 2020 tarihinde sona ermişti. Corona virüsü sebebiyle lig maçlarına 19 Mart tarihinde 3 aylık süre ile ara verilmişti. TFF 1. Lig maçlarına verilen bu ara ligin sezon sonunun da geç olmasına neden olmuştu. TFF 1. Lig 2020-2021 futbol sezonu Eylül’de oynanacak 1. Hafta maçları ile başlayacak.

2019-2020 futbol sezonunu 30 puanla 16. Sırada bitiren Osmanlıspor normal şartlarda sezon sonunda TFF 2. Lige düşmüştü. Bu sezon corona virüsü sebebiyle yaşanan olağanüstü durum ile ligden düşmenin kaldırılması kararı alındı. Sadece bu sezona özgü olan bu karar ile Osmanlıspor yeni sezonda da TFF 1. Ligde kaldı.

Lige Galibiyet ile Başlama Hedefi

Osmanlıspor’un ligin ilk hafta maçında Eskişehirspor ile karşılaşacak. Ankara temsilcisinin ilk hafta rakibi olan Eskişehirspor da Osmanlıspor ile aynı kaderi paylaşıyor. TFF 1. Ligi son sırada bitiren Eskişehirspor da ligden düşmüş ve alınan karar ile tekrar TFF 1. Ligde kalmıştı. Osmanlıspor ligin yeni sezonuna Eskişehirspor’u yenerek galibiyet ve puan ile başlamayı hedefliyor.

Güncel Yazılar