Osmanlıspor’un Gelir Sorunu

Osmanlıspor Süper Lig takımı olduğu sezondan sonra hızlı bir düşüş yaşadı. 2019-2020 futbol sezonunda TFF 1. Ligde mücadele eden Ankara ekibi sezon sonunda 2. Lige düştü. Corona virüsünün futbol kulüpleri üzerindeki olumsuz etkisi nedeniyle bu sezon ligden düşmenin kaldırılması ile Osmanlıspor TFF 1. Ligde kaldı. Başkent ekibi takım olarak yaşadığı kötü performansın yanında kulüp olarak da kötü bir dönemden geçiyor.

Finansal olarak sıkıntılı bir süreçten geçen Osmanlıspor’un yüksek miktarda borcu bulunuyor. Borçlarını ödeyemeyen ve her geçen gün artan borç sebebiyle kulübün transfer yasağı da bulunuyor. Mor sarılı kulübün borçlarını ödeyip transfer yasağını kaldırabilmesi için gelire ihtiyacı var.

Borçlar için Finansman Desteği

Her futbol kulübünün olduğu gibi Osmanlıspor’un da en büyük gelir kaynağı maç biletleri ve maçlardaki reklam gelirleriydi. Covid 19 nedeniyle 19 Mart-12 Haziran tarihleri arasında lig maçlarının oynanmaması Osmanlıspor’un gelirlerinin kesilmesine sebep oldu. Lig maçları başladığında da Osmanlıspor 6 maça çıktı ve bu 6 maç da seyircisiz oynandı. 2020-2021 sezonu maçlarının da bir süre seyircisiz oynanacağı açıklandı. Bu durumda Osmanlıspor’un borçlarını ödemek için finansman desteğini nasıl sağlayacağı bilinmiyor.

Güncel Yazılar