Osmanlıspor’da 1. Lig Sevinci

Osmanlıspor başarısız geçen 2019-2020 futbol sezonunu sonunda TFF 2. Lige düştü. Osmanlıspor takımı ve taraftarlar ligden düşmenin üzüntüsünü yaşarken Türkiye Futbol Federasyonu ile Kulüpler Birliği’nin aldığı karar ile sevindi. Bu karara göre bu sezon ligden düşme kaldırıldı ve Osmanlıspor yeni sezonda da TFF 1. Ligde mücadele edecek.

Ankara ekibinin yeni sezonda da ligden düşme riski taşımaması için kulübün bazı sorunlarını çözmesi gerekiyor. Bu sorunların başında da transfer yasağı geliyor. 2019 yılı ağustos ayından beri transfer yasağı bulunan Osmanlıspor’un başarılı bir sezon geçirmesi için transfer yasağının kalkması gerekiyor. Finansal olarak zor durumda olan Osmanlıspor’un yüksek miktarda da borcu bulunuyor. Kulübün mali sorunlarını çözmeden ve borç yükünü hafifletmeden transfer yasağının kalkması mümkün görünmüyor.

Umut Mehmet Emin Katipoğlu’nda

Osmanlıspor kulübünün yeni başkanı Mehmet Emin Katipoğlu’nun kulübün bu sorunlarına çözüm getireceği umut ediliyor. 13 Mayıs’da Osmanlıspor Kulübü Başkanlığı’na getirilen Mehmet Emin Katipoğlu geçmiş yıllarda da Osmanlıspor Kulübü başkanlığı yapmıştı. Mehmet Emin Katipoğlu geçmişte kulüp başkanı olduğu dönemde Osmanlıspor Süper Lige yükselmişti.

Güncel Yazılar