Osmanlıspor’un Puan Kayıpları

TFF 1. Lig 2019-2020 futbol sezonuna iyi bir performansla başlayan Osmanlıspor bu başarasını fazla sürdüremedi. Ligin ilk yarısını da puan kayıpları ile kapatan başkent temsilcisi ligin ikinci yarısında da düşüşünü sürdürdü. TFF 1. Ligin ilk yarısının son maçını Ekol Hastanesi Balıkesirspor ile oynayan Osmanlıspor bu maçtan da 1-1 berabere ayrıldı ve lig puan sıralamasında 13 puanı ile 15. Sırada ilk yarıyı kapattı.

Osmanlıspor’un ligin ikinci yarısındaki puan kayıpları takımın ligden düşecek takımlar arasına girmesine sebep oldu. Corona virüs covid 19 sebebiyle lig maçlarının ertelenmesi ile Ankara temsilcisi takımın lig bitimine kadar oynayacağı 6 maçı kalmıştı.

Ligin 2. Yarısında 2 Galibiyet

Aralık ayında İsmet Taşdemir’in çalıştırmaya başladığı takım lig maçlarının ertelenme anına kadar oynadığı maçlarda sadece 6 galibiyet almıştı. Ligde ilk yarıda 4 galibiyet alan Osmanlıspor ligin ikinci yarısında ise 2 maç kazanmıştı. Takımın aldığı bu başarısız sonuçlar Osmanlıspor’un ligde kalmasına yetmedi ve büyük ihtimalle Ankara temsilcisi bu sezon ligden düşecek. Lig maçlarının başlama süresi ve ligin devam edip etmeyeceği kararının netleşmesinden sonra Osmanlıspor’un da akıbeti belli olacak.