Birinci Ligin Ankara Temsilcisi Düşecek mi?

TFF 1.ligde 16. Sırada bulunan Osmanlıspor ligdeki son 3 sırayı Adanaspor ve Eskişehirspor ile paylaşıyor. Osmanlıspor’un 1. Ligde oynadığı lig maçlarındaki puan kayıpları ve aldığı yenilgiler takımı lig puan sıralamasında alt sıralara düşürdü. Önceki futbol sezonlarında Avrupa kupalarında Türkiye’yi temsil eden Ankara temsilcisinin bu sezondaki başarısızlığının en büyük sebebinin kulübün içinde bulunduğu finansal sıkıntı ve bu sıkıntıyla gelen transfer yasağı olduğu tahmin ediliyor.

Transfer Yasağının Sonuçları

Osmanlıspor’un yaşadığı transfer yasağı eylül ayından beri devam ediyor. Osmanlıspor’un kadrosunda eksik olan ve ihtiyaç hissettiği futbolcuları transfer yasağı olduğu için takımına dahil edemiyor. Osmanlıspor’un eksik olan mevki futbolcu ihtiyacını altyapısındaki genç futbolcular ile tamamlamaya çalışsa da bu yeterli olmadı. Osmanlıspor’un finansal sıkıntılarının sonlanamaması sebebiyle 1.ligin devre arasında kulübün satışı da gündeme geldi.

Mor-sarı renklerin sahibi olan kulübün satışı gerçekleşme aşamasına gelse de satış olamadı. Osmanlıspor eski kulüp sahibiyle ve transfer yasağı ile ligin ikinci yarısına başladı. Maddi zorluklar ve maddi zorlukların getirdiği transfer yasağı ile Osmnalıspor’un ligde kalma mücadelesinin olumlu sonuçlanacağı pek düşünülmüyor.