Osmanlıspor Evde Antrenmana Devam

TFF 1. Ligdeki Ankara takımı Osmanlıspor kötü bir sezon geçirdi ve lig devam ederse büyük ihtimalle ligden düşecek. Corona virüsü önlemleri kapsamında lig maçlarının belirsiz ertelenmesi kararının ardından ligin durumunun ne olacağı merak ediliyor. Türkiye’de ve dünyada covid 19’un durdurulamayan bir hızla yayılması ve can almaya devam etmesi lig maçlarının kısa zamanda başlamasının mümkün olmadığını gösteriyor.

Osmanlısporlu futbolcular da corona virüsü riskini ortadan kaldırmak için tesislerde antrenman yapmıyor. Futbolcular teknik direktör İsmet Taşdemir ve kulübün teknik kadrosunun hazırladığı antrenman programını evde uygulayarak evde antrenman yapıyorlar. Osmanlıspor Kulübü virüs riski ortadan kalkana ve sağlıklı bir ortam oluşana kadar futbolcuların evde antrenmanlara devam edeceklerini önceliklerinin sağlık olduğunu belirtti.

13 Mağlubiyet

Osmanlıspor TFF 1. Ligde sondan üçüncü sırada bulunuyor ve ligdeki puan sıralamasında son sıraları Adanaspor ve Eskişehirspor ile paylaşıyor. Ligde şu anki puan durumu ve sıralamaya göre Osmanlıspor, Adanaspor ve Eskişehirspor 2020-2021 sezonunda alt lige düşecek. Osmanlıspor’un bu sezon oynadığı 28 maç bulunuyor bu 28 maçtan sadece 6 maçı kazanabildi. 13 mağlubiyet ve 9 beraberlik alan mor sarılı takım yüksek ihtimalle ligden düşecek.