Osmanlıspor’un Hedefi

Osmanlıspor TFF 1. Lig mücadelesi 2019-2020 sezonunda son bulmuştu. Ankara ekibi sezon sonunda ligden düşmüşü. Fakat ligden düşmenin bu sezon kaldırılması ile Osmanlıspor 1. Ligde kalmıştı. Başkent ekibi başarısız geçen sezonun ardından yeni sezonda başarılı bir sezon geçirmek istiyor. Osmanlıspor’un bu sezon yaşadığı sıkıntıları yaşamaması için ilk olarak kulübün finansal sorunlarını çözmesi gerekiyor.

Transfer Yasağı Kalkmadı

Osmanlıspor kulübünün finansal sıkıntıları ve yüksek miktarda borcu var. Ödenemeyen ve gün geçtikçe artan borç yükü sebebiyle Osmanlıspor transfer yasağı aldı. Ankara kulübü transfer yasağının kalkması için talepte bulundu. Fakat transfer yasağı kalkmadı ve Osmanlıspor transfer yasağı ile sezona hazırlanmaya çalışıyor. Transfer yasağının devam etmesi ile başkent ekibi yeni sezona tam performans ile hazırlanamayacak.

Teknik direktör Ali Güneş ile çalışan mor sarılı takımda kadroda eksik olan futbolcuların transferi yapılamıyor. Osmanlıspor eksik futbolcularını alt yapıdan tamamlamaya çalışıyor.  Osmanlıspor’un yeni sezonda da transfer yasağı devam edecek gibi görünüyor. Transfer yasağı ile mücadele eden takımın puan kayıpları yeni sezonda da olacak.

Güncel Yazılar