Yeni Sezon Fikstürü Belli Oldu

Ağustos ayı, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Malazgirt Zaferi ile iki önemli zaferimizi kutladığımız aydır. Malazgirt Zaferi Büyük Selçuklu Hükümdarı Alparslan ile Bizans İmparatoru arasında olmuştu. Malazgirt Zaferi Selçuklu Hükümdarı Alparslan’ın zaferi ile sonuçlanmış ve bu zafer ile Anadolu’nun kapıları Türkler’e açılmıştı.

Malazgirt Zaferi 26 Ağustos 1071 tarihinde son bulmuştur. Bu zafer Türkler’in Anadolu’ya girişini sağlayan bir zafer olduğu için önemli bir dönüm noktasıdır. 30 Ağustos 1922 tarihi ise Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin zaferle sonuçlandığı tarihdir ve 30 Ağustos 1922 de bir dönüm tarihidir. Malazgirt Zaferi’nin bu yıl 949. Yılı kutlanıyor.

949. Yılı Kutlandı

Osmanlıspor Kulübü sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Malazgirt Zaferi’nin 949. Yılını kutladı. Ankara ekibi Malazgirt Zaferi’nin lideri Büyük Selçuklu Hükümdarı Alparslan’ın fotoğrafını paylaşarak zaferi kutladı.

Osmanlıspor Kulübü başkanı Mehmet Emin Katipoğlu da sosyal medya hesabından Malazgirt zaferi paylaşımı yaptı. Mehmet Emin Katipoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Malazgirt Zaferi ile yaptığı paylaşımı kutlama amaçlı paylaştı.

Güncel Yazılar