Osmanlıspor’da Alt Yapı Takımın Önemi

Alt yapıdan yetilen futbolcular Türk futbol kulüpleri için takımın başarısında en büyük katkıyı sağlıyorlar. Futbol kulüpleri alt yapıya çok önem vermese de aslında takımların bel kemiğini alt yapıdan yetişen futbolcular oluşturuyor. Her futbol takımı için alt yapı önemli olsa da Osmanlıspor için alt yapı daha çok önemli. 2019 yılı yaz döneminde transfer yasağı alan Osmanlıspor o tarihten itibaren kadrosunda eksik olan futbolcuları transfer edemiyor.

Alt Yapı Takımı da Yetersiz

Osmanlıspor bu eksiğini de alt yapıdan yetiştirdiği futbolcular ile tamamlamaya çalışıyor. Ama bir süre sonra Osmnalıspor’un alt yapı takımı da yetersiz gelmeye başladı. Transfer döneminde Osmanlıspor’dan farklı bir takıma transfer olan futbolcuları yerini doldurmak için alt yapı takımından futbolcu takviyesi yapıldı. İhtiyaç duyulan mevkideki futbolcuların da alt yapıdan tamamlanması sonucu Osmanlıspor’un alt yapısı da bir süre sonra yetersiz gelmeye başladı.

Ankara kulübünün transfer yasağının da kalkmayacağı açıklandı. Bu durumda Osmanlıspor’un eksik futbolcuları için alt yapı takımı dışında bir alternatif üretmesi gerekiyor. Mor sarılı ekip bu şartlarda yeni sezona başlayacak.

Güncel Yazılar