Osmanlıspor’un 6 Maçı Kalmıştı

TFF 1. Ligdeki Ankara temsilcisi Osmanlıspor başarılı bir performans sergileyemedi ve ligde kalan 6 maçında puan alamazsa sezon sonunda ligden düşecek takımlar arasında olacak. Osmanlıspor’un 1. Ligdeki puan sıralamasındaki yeri sondan 3. Sıra olan 16. Sırada ve şu anda düşme bölgesinde bulunuyor.

Lig maçlarının corona virüsü önlemleri kapsamında ertelenmesi ile her lig takımı gibi Osmanlıspor’un ligdeki durumunun ne olacağı merak konusu olmaktadır. Osmanlısporlu futbolcular corona virüsünün bulaşmasını önlemek için antrenmanlarını tesislerde yapmıyorlar. Osmanlıspor’un da corona virüsü sebebiyle aldığı önlem futbolcuların evde antrenman yapması oldu. Futbolcular evden çıkmadan Osmanlıspor’un teknik kadrosunun hazırladığı antrenman programını evde uyguluyorlar.

3 Maç Deplasmanda

Osmanlıspor’un Lig maçlarında önünde 6 maçı bulunuyordu. Adana Demirspor, Erzurumspor, Altay, Ümraniyespor, İstanbulspor ve Balıkesirspor Osmanlıspor’un kalan 6 maçında karşılaşacağı takımlardır. Bu 6 maçtan 3 maçı Osmanlıpsor kendi seyircisi önünde ve kendi stadında oynayacak 3 maçı da deplasmanda oynayacaktı. Osmanlıspor Adana Demirspor, Altay ve İstanbulspor ile oynayacağı maçlarda deplasmanda mücadele edecek. Başkent temsilcisinin TFF 1. Ligde kalabilmesi için bu 6 maçta puan kaybı yaşamaması gerekiyor.