Osmanlıspor’da Evde Antrenman

Ülkemizde ve dünyada hızla yayılan Corona virüsü covid-19’un yayılmasının önlenmesi ve covid-19 sebebiyle olan ölümlerin önüne geçmek için birçok önlemler alındı. Avrupa’da İtalya ve İspanya başta olmak üzere lig maçlarının önce seyircisiz oynanması kararı alındı ardındaki süreçte de lig maçlarının ertelenme kararı alınmıştı.

Türkiye’de ilk covid-19 vakası 11 Mart’ta ortaya çıktı ve ilk karar olarak lig maçlarının seyircisiz oynanması kararı alındı. Maçların seyircisi oynanmasının covid-19 virüsünün yayılması için yeterli önlem olmadığı için geçen hafta alınan kararla futbol, basketbol ve voleybolda lig maçları ertelendi. Maçların ertelenmesi ile Osmanlıspor kulübü futbolcularına izin vererek evde dinlenmelerini istedi. Osmanlıspor futbolcularına bu izni vererek evde kalmalarını ve mecbur kalmadıkça dışarı çıkmamalarını istedi. Covid-19 virüsü temas yoluyla bulaşan bir virüs olduğu için Osmanlıspor kulübü de futbolcularını korumak amacıyla evde kalmalarını söyledi.

‘’Evde Kal’’ Mesajı

Osmanlıspor Kulübü 24 Mart Salı günü futbolcuları ile antrenmana başladı. Osmanlıspor’un bu antrenmanı kulübün tesislerinde bir arada yapılan bir antrenman değildi. Osmanlısporlu futbolcular salı günü evlerinde antrenmana başladılar ve hem antrenmanlarını yaptılar hem de virüsün bulaşma riskinden uzaklaştılar. Osmanlıspor kulübünün teknik ekibinin hazırladığı antrenman programına göre futbolcular evde antrenmanlarını yaptılar.

Futbolcuların evlerinde yaptıkları antrenman videoları Osmanlıspor’un sosyal medya hesabından paylaşılarak herkese evde kal mesajı verildi.