Osmanlıspor’dan Geçmiş Olsun Dileği

 

Dünya Sağlık Örgütü’nün pandemi ilan ettiği covid 19 önlemleri kapsamında Süper Lig maçları başta olmak üzere Türkiye’de lig maçları ertelenmişti. Lig maçlarının başlama zamanının ne zaman olacağı merakla beklenirken haziran ayının ikinci haftası başlama tarihi olabileceği açıklandı. Süper Lig takımları başta olmak üzere futbol kulüpleri antrenman ve kamp programlarını hazırlamaya başladılar. Futbol kulüpleri bu süreçte ilk olarak futbolcularına covid 19 testi yaptırıyor.

Süper Ligin Ankara temsilcisi Ankaragücü de antrenmanlara başlamadan önce futbolcularına covid 19 testi yaptırdı. Kulübün tesislerinde yapılan test sonuçlarına göre antrenmanlara başlanacaktı fakat Ankaragücü futbolcusu Ricardo Faty’nin test sonucu pozitif çıktı. Ricardo Faty’nin hemen tedavine başlanmasıyla beraber corona virüsü semptomları göstermeden test sonucunun pozitif çıkması şaşkınlık yarattı. Osmanlıspor Kulübü de sosyal medya hesabından aynı şehrin takımı oldukları Ankaragücü’ne geçmiş olsun mesajı yayınladı.

‘’Ankaragücü Camiasına Geçmiş Olsun’’

Ankara’nın 1. Ligdeki temsilcisi sosyal medya’da Ankaragücü futbolcusunda covid 19 testinin pozitif çıkması dolayısıyla sarı lacivertli kulübe ve camiaya geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Osmanlıspor geçmiş olsun mesajında Ankaragücülü futbolcunun en yakın zamanda sağlığına kavuşmasını da temenni etti.