Osmanlıspor Kalecisinin Galatasaray İtirafı

2015-2017 futbol sezonunda Osmanlıspor kalesini koruyan Brezilyalı Artur Moraes 2011 yılında Galatasaray ile yaptığı transfer görüşmesini anlattı. Ocak 2017 tarihinde Brezilya Ligi takımı Chapecoense’ye transfer olan, Ocak 2018’de de Portekiz takımı Desportivo Aves’e transfer olan Artur Moraes’in Ağustos 2018’den itibaren herhangi bir kulüp ile sözleşmesi bulunmuyor.

39 yaşındaki kaleci Braga forması giydiği dönemde Porto ile oynadıkları UEFA Avrupa Ligi final maçından sonra Galatasaray kulübü tarafından arandığını ve transfer görüşmesi yapıldığını anlattı. Brezilyalı kaleci final maçından sonra Galatasaray’dan gelen transfer teklifinin yanında birçok Avrupa kulübü ve PSG’nin de kendisini transfer etmek istediğini anlattı.

Benfica’dan Osmanlıspor’a Transfer

Avrupa Ligi finalinin oynandığı 2011 yılında Braga ile sözleşmesi sona eren Artur Moraes Benfica’ya transfer olmuştu ve 4 sezon Benfica’nın kalesini korumuştu. Başarılı kaleci 4 sezon Benfica formasını giydikten sonra Temmuz 2015’de Ankara takımı Osmanlıspor’a transfer olmuştu. Artur Moraes Ocak 2017 tarihine kadar Osmanlıspor’da görev yapmıştı.

Brezilyalı kaleci Galatasaray’a transfer olmayınca sarı kırmızılı takım kalesini Muslera’ya emanet etmişti.