Osmanlıspor’dan Bandırmaspor’a Transfer

Osmanlıspor 2019-2020 futbol sezonundaki kötü performansının ardından ligden düşmüştü. Bu sezon ligden düşmenin kaldırılması sonucu Osmanlıspor yeni sezonda da 1. Ligde mücadele etmeye devam edecek. Transfer yasağının kalkmasının çok zor olduğu Ankara ekibinin futbolcuları ise farklı takımlara transfer oluyor. Osmanlısporlu futbolcu Mehmet Yiğit de Bandırmaspor’a transfer oldu.

2020-2021 futbol sezonunda TFF 1. Ligde mücadele edecek olan 1. Ligin yeni takımı Bandırmaspor Osmanlıspor futbolcusu Mehmet Yiğit’i renklerine bağladı. 29 yaşındaki futbolcunun Bandırmaspor’a transferini Bandırmaspor Kulübü Asbaşkanı Onur Görmez açıkladı. Onur Görmez Mehmet Yiğit’i 1+1 opsiyonlu olarak Bandırmaspor kadrosuna dahil ettiklerini söyledi. Bandırmaspor Kulübü Asbaşkanı Bandırmaspor olarak 1 santrafor, 1 ön libero ve 1 kaleci transferi yapacaklarını da ifade etti.

Osmanlıspor Zorda Kaldı

Mehmet Yiğit’in Osmanlıspor’dan ayrılması ile Ankara ekibinin Mehmet Yiğit’ten boşalan yeri nasıl dolduracağı bilinemiyor. Osmanlıspor’un devam eden ve yakın zamanda kalkma ihtimali de bulunmayan transfer yasağı bulunuyor. Başkent temsilcisi transfer yasağı sebebiyle yeni futbolcu transferi yapamıyor ve eksik kadrolarını tamamlayamıyor. Transfer yasağı Osmanlıspor’un başarısız performansının en büyük nedeni olarak görülüyor.

Güncel Yazılar