Osmanlıspor’da Sorunlar Bitmiyor

Osmanlıspor TFF 1. Ligin sona ermesiyle TFF 2. Lig takımı oldu ve küme düştü. Kısa bir süre önce Süper Lig’de mücadele eden ve Avrupa Kupaları’nda Türkiye’yi temsil eden Osmanlıspor hızlı bir düşüş yaşadı. 2019 yılı yaz ayında transfer yasağı da alan Ankara ekibinin her gün artan ve ödenemeyen de bir borç yükü bulunuyor. Osmanlıspor 2. Lige düşmenin moral bozukluğunu yaşarken kulüp hakkında yapılan suç duyurusu ile de sarsıldı.

Suç Duyurusunda Bulunuldu

Ankara Büyükşehir Belediye Eski başkanı Melih Gökçek’in oğlu Ahmet Gökçek Osmanlsıpor2un sahibi oluyor. Melih Gökçek’in belediye başkanlığı döneminde 2015 ve 2017 yılları süresince Ankara Belediyesi’nin hafriyat işleri Osmanlıspor’a verilmişti. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin şirketi olan ANFA şirketi ile yürütülen hafriyat işinden 3 yıl sürede para kazanıldı.  

ANFA’nın bu sürede kazandığı para 4 milyon TL iken Osmanlıspor2un kazandığı tutar 150 milyon TL oldu. Osmanlıspor’un kazandığı bu yüksek meblağdaki tutar ile ilgili olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin yeni yönetimi Osmanlıspor yönetimi ve Melih Gökçek için savcılığa suç duyurusunda bulundu. Sürecin nasıl işleyeceği merak ediliyor.  

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkan Melih Gökçek’in görev yaptığı dönemdeki birçok şaibeli konu ile eski başkan hakkında ilgili suç duyurusunda bulundu.

Güncel Yazılar