Osmanlıspor’un Avrupa Seyri

TFF 1. Ligde 2019-2020 futbol sezonu için ligde kalma mücadelesi veren Osmanlıspor geçmiş futbol sezonlarında başarılı performans göstermiş ve Avrupa Kupalarında Türkiye’yi temsil etmişti. Zamanda çok geriye gitmeden 2 sezon önce 2017-2018 futbol sezonunda Osmanlıspor UEFA Avrupa Ligi son 32 maçında Türkiye’yi ve Ankara’yı temsil ederek Yunan ekibi Olympiakos ile karşılaşmıştı.

Olympiakos ile Yunanistan’da oynanan UEFA Avrupa ligi ilk maçı 0-0 berabere bitmiş ve Osmanlı Stadında oynanan ikinci maçta ise Osmanlıspor 3-0 mağlup olmuştu. Bu mağlubiyet ile başkent temsilcisi kupadan elense de başarılı bir performans göstermişti. Osmanlıspor’un bu yenilgisi ile UEFA Avrupa Liginden elenmesi takımın düşüşünün başladığı milat oldu.

Osmanlıspor’un Avrupa Ligi Maçları

Başkent temsilcisi UEFA Avrupa Ligi maçlarında son 32 maça kalıp Olympiakos ile karşılaşma aşamasına kadar önce İspanya ekibi Villarreal ile karşılaştı. Villarreal’i 2-2 beraberlik ve 2-1 galibiyet ile geçen Osmanlıspor Romanya’nın Steaua Bükreş ile İsviçre’nin Zürih takımları ile oynadı. Steaua Bükreş ve Zürih ile oynanan ilk maçlarda 2-0 galip gelen başkent ekibi ikinci maçlarda iki takıma da 2-1 yenildi. Bu skorlarla Osmanlıspor grubundan lider olarak çıktı ve son 32 maça kaldı.