Transfer Yasağı ve Mali Sıkıntı

Osmanlıspor TFF 1. Lig son hafta maçında Balıkesirspor’u 4-3 yenmesine rağmen ligden düştü. Ligin Ankara temsilcisi olan Osmanlıspor’un ligde kalabilmesi için Balıkesirspor’u yenmesi ve aynı zamanda Boluspor’un da puan kaybetmesi gerekiyordu. Osmanlıspor kendi sahasında oynadığı Balıkesirspor maçından galip ayrıldı ama Boluspor puan kaybetmedi. Bu durumda Osmanlıspor 2020-2021 futbol sezonunda 2. Ligde mücadele edecek.

Borç Batağı

Omsnalıspor’un ligdeki başarısız performansında en büyük neden transfer yasağı ve kulübün maddi sıkıntı içinde olmasıydı. Kulübün borç batağında olması ve bu borç yükünün zaman içinde azalmayıp artması döngüsü Osmanlıspor’u 2. Lige sürükledi. Başkent temsilcisi corona virüsü sebebiyle lige verilen ara dönemde kulüp başkanı değişikliği ve teknik direktör değişikliği yapsa da bu değişimler ligden düşmenin önüne geçemedi.

Mor sarılı kulübün yeni başkanı olan Mehmet Emin Katipoğlu geçmiş sezonlarda Osmanlıspor’u Süper Lige yükselten başkandı. Mehmet Emin Katipoğlu’nun Osmanlıspor’da geçmiş sezonda yarattığı olumlu etkiyi tekrar yaratması bekleniyor. Yeni Başkanın takımı gelecek sezonlarda tekrar önce 1. Lige ardından da Süper Lige çıkarması hedefleniyor.

Güncel Yazılar