Osmanlıspor Yeni Sezonda Hangi Ligde Olacak?

TFF 1. Ligdeki Ankara takımı Osmanlıspor 2020-2021 futbol sezonunda da 1.Ligde mücadele etmeyi istese de takımın gidişatı bu isteğin gerçekleşmeyecek gibi duruyor. Geçtiğimiz futbol sezonlarında başarılı bir grafiği olan Ankara temsilcisi bu sezon ligden düşme ihtimali yüksek olan takımlarından biri oldu.

Osmanlıspor’un lig maçlarında aldığı başarısız sonuçlar ve puan kayıpları takımı ligdeki puan durumunda sondan 3. Sıraya geriletti. Takımı aralık ayından itibaren çalıştırmaya başlayan teknik direktör İsmet Taşdemir’e göre bu başarısız grafiğin en büyük nedeni futbolcuların bireysel hatalarının olması ve bu hataların düzeltilememesidir.

Osmanlıspor’un Zor Maçları

Covid-19 salgını sebebiyle lig maçlarının ertelenmesi ile Osmanlıspor’un oynayacağı 6 maçın da ne zaman oynayacağı belirsizleşti. Lig başladığı zaman mor-sarı renklere sahip takımın oynayacağı 6 maçta da rakipleri zorlu rakipler olacak. TFF 1. Ligde üst sıralarda bulunan şampiyonluk iddiaları olan takımlar bu 6 maçta Osmanlıspor’un rakibi takımlar olacak. Bu sebeple Osmanlıspor’un ligin bitmesine kadar olan 6 maçından da galibiyet ve puan ile ayrılma şansı pek yüksek bulunmuyor. Bu surumda Ankara temsilcisi takımın önümüzdeki sezonda Ankara’yı bir alt ligde temsil etme ihtimali yüksek görünüyor.