Osmanlıspor’un Teknik Direktör İstikrarsızlığı

Osmanlıspor TFF 1. Lig puan sıralamasında sondan 3. Sırada yani 16. Sırada bulunuyor ve lig devam ettiği takdirde büyük ihtimalle ligden düşecek. Osmanlıspor’un başarısız gidişatının sebeplerinden birisi de istikrarlı bir süre ile teknik direktör ile çalışamamasıdır. İstikrarlı bir süre belirli bir teknik direktör ile çalışamayan mor-sarılı takım bunun sonucu olarak da ligden düşecek takımlar arasında yer alıyor.

Başkent temsilcisinin şu anki teknik direktörü İsmet Taşdemir de takımı 2019 yılı aralık ayında çalıştırmaya başlamıştı. İsmet Taşdemir’den önce takımda teknik direktörlük görevini Mustafa Dalcı sürdürüyordu ve Mustafa Dalcı da Ağustos 2019-Aralık 2019 tarihleri arasında sadece 4 ay bu görevde bulunmuştu.

Osmanlıspor’dan Ankaragücü’ne

Mustafa Dalcı’dan önce de Osman Özköylü takımın başındaydı ve Osman Özköylü’nün Osmanlıspor’u çalıştırma süresi 8 aydı. Kasım 2018- Ağustos 2019 tarihleri arasında Osmanlıspor’u çalıştıran Osman Özköylü ise Mustafa Reşit Akçay’dan takımı devir almıştı. Süper Ligdeki başkent temsilcisi olan Ankaragücü’nün bu dönemdeki teknik direktörü olan Mustafa Reşit Akçay Osmanlıspor’u Ağustos 2018 – Kasım 2018 tarihlerinde sadece 3 ay çalıştırdı.

Osmanlıspor’un teknik direktör konusundaki istikrarsızlığı takımın başarısız sonuçlar almasında etkili oldu.