Osmanlıspor Tarih Oldu

Ankara’nın TFF 1. Lig temsilcisi Osmanlıspor isim değişikliğini gerçekleştirdi. Osmanlıspor Kulübü ligdeki mücadelesini Ankaraspor adıyla devam etme kararını aldı ve bu kararı onaylandı. Osmanlıspor temsil ettiği Ankara şehrinin adını kapsayan Ankaraspor ismi ve yeni logosu ile yeni bir sayfa açtı. Osmanlıspor adıyla Süper Ligde mücadele eden fakat ardından büyük ve ani bir düşüş yaşayan Ankara ekibi bu düşüşü durduramadı. 2019-2020 futbol sezonunda ligin alt sıralarından yukarı çıkamayan Osmanlıspor sezon sonunda ligden düşmüştü.

Ankaraspor’a Dönüş

Osmanlıspor’un yeni adı olan Ankaraspor, başkent ekibinin aslında eski ismiydi. Ankaraspor olarak yola çıkan Osmanlıspor kulübü 2014 yılında Ankaraspor olan ismini Osmanlıspor olarak değiştirmişti. Osmanlıspor’un Ankaraspor ismi Türkiye Futbol federasyonu tarafından tescil edildi. Osmanlıspor Ankaraspor ismi, Ankaraspor logosu ve Ankaraspor forması ile 2020-2021 futbol sezonunda TFF 1. Ligde mücadelesine devam edecek.

Ankaraspor Kulübü isim değişikliği sonrası Osmanlıspor olduğu dönemden gelen transfer yasağını kaldırmak için görüşmelerini sürdürüyor. Ankaraspor yönetimi transfer yasağını kaldırmak ve yeni sezonda transferler ile kadrosunu güçlendirmeyi hedefliyor.

Güncel Yazılar