Osmanlıspor Neden Satılamadı?

2015-2016 Futbol Sezonunda Süper Lig 5. Sırada bitiren Osmanlıspor aynı sezonda Türkiye’yi Avrupa liginde de temsil etmişti. Bu başarılı sezondan sonra Osmanlıspor 2017-2018 futbol sezonunda ise düşüş yaşayarak Süper Ligden 1. Lige düştü. TFF 1. Ligde mücadele veren başkent temsilcisi içinde bulunduğumuz 2019-2020 futbol sezonu da başarılı geçmiyor. Lig maçlarına corona virüsü sebebiyle ara verilmiş olsa da Osmanlıspor ligde düşme sırasında bulunuyor.

Ligin devre arasında ocak ayında Osmanlıspor’un satışı gündeme geldi. Finansal olarak da zor günler geçiren Osmanlıspor’da bu finansal kriz sebebiyle Eylül 2019’da transfer yasağı da gelmişti. Osmanlıspor’un satışında kulübü almak için talip olan Trabzonlu iş adamı Şenol Ayvaz ile prensipte anlaşılmıştı.

Şenol Ayvaz Kimdir?

Şenol Ayvaz’ın mor-sarılı renklere sahip kulübü almasına kesin gözüyle bakılıyor ve Şenol Ayvaz Antalya’da kampta olan takımı da Antalya’da ziyaret de etmişti. Osmanlıspor’un Şenol Ayvaz’a satılına kesin gözüyle bakılırken ani bir karar ile satış gerçekleşmedi. Başkent temsilcisi kulübün satışında ödeme planı ile ilgili sorunlar çıktığı bu sebeple satışın gerçekleşmediği iddia edildi. Şenol Ayvaz futbola yabancı bir iş adamı değildi ve Akçaabat Sebatspor ile Zağnosspor’a başkanlık yapmış bir iş adamıydı.