Lig Biterse Osmanlıspor’un Durumu

Ankara’nın TFF 1. Lig temsilcisi takımı Osmanlıspor’un ligdeki performansının iç açıcı olması sebebiyle önümüzdeki sezonda bir alt ligde mücadele edebilir. Osmanlıspor’un ligde ilk maçlarındaki performansı iyi olsa da sonra hızla puan kaybetmeye ve ligin alt sıralarına doğru gerilemeye başladı. Corona virüsü sebebiyle lig maçlarına ara verilmesiyle ligin durumunun nasıl olacağı henüz belli değil ve Türkiye futbol Federasyonu’nun bu konudaki kararı bekleniyor.

Türkiye Futbol federasyonu ligin bu şekli ile bitmesine ve tescil edilmesine karar verirse Osmanlıspor 1.ligden düşecek. Çünkü Ankara temsilcisi lig puan sırlamasında sondan 3. Sırada bulunuyor ve bulunduğu bu sıra itibariyle ligden düşecek takımlar arasındadır.

Lig Devam Ederse Osmanlıspor’un Durumu

TFF ligin devam etmesine ve kalan maçların oynanarak ligin bitmesine karar verdiği takdirde Osmanlıspor’un kalan 6 maçı var. Osmanlıspor kalan bu 6 maçının 3 maçını deplasmanda 3 maçını da kendi sahasında oynayacak. Ama oynanacak 6 maç 1. Ligin üst sıralarda mücadele eden ve güçlü takımları ile oynanacak maçlar olacak. Osmanlıspor’un ligde kalması için bu maçlardan puan ile ayrılması gerekiyor ve bu da pek mümkün olacak gibi görünmüyor.