Osmanlıspor Kulübü Yönetimi

Ankara’yı Süper Lig ve TFF 1. Ligde temsil eden Osmanlıspor Kulübü’nün kuruluşu 1974 yılına uzanmaktadır. Farklı tarihlerde gerçekleşen isim değişiklikleri ile kulüp 2014 yılında Osmanlıspor Futbol Kulübü adıyla ve mor-sarı renkler ile yola devam etme kararı almıştır.

Osmanlıspor Kulübü’nün Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Sadık Dik yapmaktadır. Futbol kulüplerinde yönetimde bulunan Sadık Dik’in aynı zamanda medya sektöründe de faaliyetleri bulunmaktadır. Kulübün genel menajerlik görevi de Cenk Karayel tarafından yürütülmektedir.

Osmanlıspor Teknik Kadro

Ankara temsilcisi takımın teknik direktörü İsmet Taşdemir’dir ve İsmet Taşdemir 2019 yılı aralık ayından beri bu görevdedir. Hakan Dolutaş, Cem Yanık, Fatih Çiçek ve Serkan Balcı takımın yardımcı antrenörleridir. Kulübün teknik kadrosunda kaleci antrenörlük görevini de Halit Matlı yürütmektedir.

Osmanlıspor iç saha maçlarını kendi stadyumu olan ve Sincan’da bulunan 18 bin 29 kişi kapasiteli Osmanlı Stadında yapmaktadır. Osmanlı Stadı kale görünümlü tasarlanmış bir stat olup stat girişlerinde yeniçeri heykelleri ayrı bir atmosfer yaratmaktadır. Osmanlı Stadı bu özelliği ile Türkiye’deki ilk Temalı Stat özelliğindedir. Stadın bir diğer özelliği de dünyadaki iki tema stattan biri olmasıdır.