Osmanlıspor Lige Galibiyet ile Başlamıştı

2017-2018 futbol sezonunda Süper Lig takımı olan ve bu sezonda süper ligde mücadele eden Osmanlıspor bu sezonda ligden düştü ve 2018-2019 futbol sezonunda 1. Lig takımı oldu. Başkent takımı olan ve 1. Ligde Ankara’yı temsil eden takım 2 futbol sezonu 1. Ligde mücadele ediyor ve bu sezon başarısız bir sezon geçirdi.

Ligin ilk yarısında iyi bir başlangıç yapan Osmanlıspor ligin ilk maçında Boluspor ile karşılaştı ve Boluspor’u 2-1 yendi. 5. Haftaya kadar galibiyeti unutan Ankara temsilcisi 5. Hafta da İzmir temsilcisi Altınordu’yu 2-1, 6. Haftada yine bir İzmir Temsilcisi Menemenspor’u da 2-1 yenerek üst üste iki hafta galibiyet ile sahadan ayrıldı. Osmanlıspor’un 9. Haftada Akhisarspor’a karşı aldığı yine 2-1’lik galibiyet takımın puan almasını sağladı.

  1. Yarıda 2 Galibiyet

Osmanlıspor’un ligin ilk yarısındaki galibiyeti 4 galibiyet ile sınırlıydı. Ligin ikinci yarısına Boluspor maçı ile başlayan başkent temsilcisi ligin ilk yarısındaki gibi yine Boluspor’u yendi. Osmanlıspor’un ligin ikinci yarısındaki diğer galibiyeti ise yine Menemenspor’a karşı oldu. Osmanlıspor ligin ikinci yarısında sadece 2 galibiyet aldı ve ligde puan kaybetmeye devam etti.