Osmanlıspor Geçmişi Arıyor

Ankara’nın TFF 1. Lig temsilcisi olan Osmanlıspor her sezon bir önceki sezondaki başarısını arıyor. Süper Ligden TFF 1. Lige düşen Ankara ekibi bu sezonda TFF 2. Lige düştü. Türkiye Futbol federasyonu ve Kulüpler Birliği’nin bu sezon ligden düşmenin kaldırılması kararı ile takım 1. Ligde kaldı. Osmanlıspor’un mucizevi şekilde bu sezon ligde kalması gelecek sezonda başarısının nasıl olacağını düşündürüyor.

Osmanlıspor Kulübü büyük bir borç yükü altında bulunuyor ve borçlarını ödeyemiyor. Lig maçlarının seyircisiz oynanması ve gelecek sezonda da seyircisiz oynanma ihtimalinin olması kulübün borç yükünü iyice arttıracak. Maç gelirlerinin kesilmesi başkent ekibinin yeni sezonda da borç yükü ile boğuşmasına neden olacak.

Bu Sefer Mucize Olmayabilir

Osmanlıspor Kulübü mayıs ayında kulüp başkanlığına Mehmet Emin Katipoğlu’nu getirdi. Takımın ve taraftarlar Mehmet Emin Katipoğlu’nun sorunlara çözüm getireceğine inanıyor. Osmanlıspor’un maddi sorunları ve borç yükü kısa zamanda çözülemez ise mor sarılı takım 2020-2021 futbol sezonu sonunda tekrar 2. Lige düşecek. Takımın bu düşüşünde bir mucize gerçekleşmeyebilir ve Osmanlıspor 2. Lig takımı olabilir.

Güncel Yazılar