Osmanlıspor’un Teknik Direktör İstikrarsızlığı

Osmanlıspor Süper Lig takımı hayali kurarken TFF 2. Lige düşmüştü. 2019-2020 futbol sezonunda sürekli puan kayıpları yaşayan Ankara ekibi ligden düşme hattından kurtulmadı. Osmanlıspor’un kötü performansının bir nedeni de teknik direktör seçimi oldu. İstikrarlı olarak bir teknik direktör ile çalışamayan Osmanlıspor bunun sonucu olarak ligin alt sıralarından kurtulamadı.

Sezonun başında teknik direktör Mustafa Dalcı ile çalışan Osmanlıspor 2019 yılı aralı ayına kadar Mustafa Dalcı ile devam etti. Aralık ayında Mustafa Dalcı ile yollarını ayıran Osmanlıspor İsmet Taşdemir ile çalışmaya başladı. Ankara temsilcisinin İsmet Taşdemir ile çalışması de uzun sürmedi ve İsmet Taşdemir ile yollar 2020 yılı mayıs ayında ayrıldı.

Ali Güneş Kalacak mı?

İsmet Taşdemir’den boşalan teknik direktörlük görevine Ali Güneş geldi. Corona virüsü sebebiyle lig maçlarına verilen ara dönemde yaşana teknik direktörlük değişikliğinin ardından Ali Güneş takımı çalıştırmaya başladı. Covid 19 sonrası başlayan lig maçlarına teknik direktör Ali Güneş ile çalışan Osmanlıspor yine başarıya ulaşamadı ve ligden düştü. Yeni sezonda Osmanlıspor’un Ali Güneş ile mi devam edecek şu anda tam bilenemiyor.

Güncel Yazılar