Osmanlıspor Futbolcusundan Açıklamalar

Lig maçlarını covid 19 önlemleri kapsamında ertelenmesi ile 1. Lig takımlarından Osmanlıspor da tesislerinde yaptığı antrenmanlarına ara vermişti. Osmanlıspor’un futbolcuları bu süreçte evde antrenmanlarına devam ediyorlardı. Ankara ekibinin 21 yaşındaki genç futbolcusu Atakan Rıdvan Çankaya da teknik direktör İsmet Taşdemir’in hazırladığı antrenman programını evde uyguluyor.

Futboldan ve takım olarak antrenman programından uzun süre ayrı kaldıklarının söyleyen Atakan Rıdvan Çankaya sezon bittiği zaman bile bu kadar zaman antrenmansız kalmadıklarını anlattı. Ligin başlaması halinde öncesinde uzun bir hazırlık dönemine ihtiyaçları olduğuna da dikkat çeken futbolcu yakın zamanda Osmanlıspor’un da gerekli önlemleri alıp takım antrenmanlarına başlayabileceğini ifade etti. Genç futbolcu lig başlamadan önce hazırlık dönemi ya da kamp döneminde ihtiyaçları olduğunu açıkladı.

‘’Sıcak Hava Sakatlık Riskini Arttırır’’

Atakan Rıdvan Çankaya haziran ayının ikinci yarısı başlaması planlanan lig maçlarının başlaması halinde haziran ve temmuz ayında maçların oynanmasının hava sıcaklığı sebebiyle zor olacağını da belirtti. Hava sıcaklığının yüksek olduğu zamanlarda futbol oynanmasının futbolcunun sakatlık riskini arttıracağını ve bu durumun da futbolcu sağlığında olumsuz bir etki olacağını da sözlerine ekledi.