Osmanlı Stadında Oynanacak Maçlar

TFF 1. Ligde 2019-2020 futbol sezonunda düşme bölgesinden çıkamayan Osmanlıspor lig puan sıralamasında sondan 3. Sırada yani 16. Sırada bulunuyor. Ankara ekibinin bu sırası ligden düşecek takım olduğu anlamına geliyor. Osmanlıspor yönetimi ve futbolcular ligde kalmak için çaba göstereceklerini söylüyorlar ve Osmanlıspor’un 15. Sırada bulunan Boluspor ile arasında 1 puan fark var.

Covid 19’un yayılmasının önlenmesi için ertelenen lig maçlarının haziran ayının ikinci haftası oynanma ihtimalinin olacağı açıklandı. Osmanlıspor’un sezon sonuna kadar 6 maçı bulunuyor ve 6 maçın 3 tanesini deplasmanda 3 tanesini de kendi sahasında oynayacak.

Erzurumspor-Ümraniyespor-Balıkesirspor Maçları

Osmanlıspor takımı Büyükşehir Belediye Erzurumspor, Ümraniyespor ve Balıkesirspor ile oynayacağı maçlar Osmanlı Stadında oynanacak. Ankara takımı ligin ilk yarısında Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile oynadığı maç 2-0 Osmanlıspor yenilgisi ile sonuçlanmıştı. Ümraniyespor ile oynanan ilk yarı maçında da mor sarılı ekip 1-0 yenilmişti. Osmanlıspor deplasmanda yenildiği bu iki maçın rövanşını almak istiyor. Balıkesirspor ile olan maçtan ise Ankara ekibi 1-1 berabere ayrılmıştı. Osmanlı Stadında oynanacak bu 3 maçtan da Osmanlıspor puan kaybı yaşamak istemiyor.