Osmanlıspor’un Deplasman Maçları

Osmanlıspor TFF 1. Lig takımları arasında ligden düşme ihtimali en yüksek takımlar arasında bulunuyor ve lig maçları başladığında kalan maçından galibiyet ile ayrılmadığı takdirde . Lige veda etme ihtimali yüksek görünüyor. 1. Ligin Ankara temsilcisinin ligde kalan 6 maçında 3 tanesini kendi sahasında 3 tanesini de deplasmanda oynayacak.

Corona virüsü sebebiyle ertelenen lig maçlarının haziran ayında oynanmaya başlaması senaryosunda oynanacak maçların seyircisiz oynanacağı açıklandı. Bu sepele Osmanlıspor’un ve diğer kulüplerin deplasmanda oynayacağı ya da kendi sahalarında oynayacakları maçlarda taraftar desteği olamayacak. Oysa Osmanlıspor’un kalan 6 maçı takımın ligden düşmemesi için kader maçları olduğu için taraftar desteğine en çok ihtiyacın olduğu maçlardı.

Adana Demirspor-Altay-İstanbulspor

Osmanlıspor 6 maçtan Adana Demirspor, Altay ve İstanbulspor maçlarını deplasmanda oynayacak. Adana Demirspor ile ligin ilk yarısında oynanan maçı Osmanlıspor kendi sahasında 2-3 kaybetmişti. İzmir ekibi Altay ile Osmanlıspor taraftarı önündeki maçta da 0-0 berabereydi. İstanbulspor ile oynanan maçta da 1-1 beraberlik vardı. Ankara temsilcisinin bu 3 deplasman maçından lige verilen aradan sonra nasıl bir skor ile ayrılacağı merak ediliyor.