Osmanlıspor’dan 1 Mayıs Kutlaması

İşçi Bayramı olan 1 Mayıs Dünyada ve Türkiye’de Emek ve Dayanışma Günü olarak kutlanmaktadır. İşçinin, emeğin, çalışmanın değerinin bir kez daha anlaşıldığı bugünde sendikalar, sivil toplum kuruluşları ve dernekler halaylarla, türkülerle meydanlarda bu bayram kutlanır. Bu bayramın çıkışı 1889 tarihinde yaşanan ve ölümle sonuçlanan işçi olaylarından sonra her yıl dünyanın her ülkesinde kutlanan bir çeşit İşçi Festivalidir.

Bu sene İşçi Bayramı covid 19 sebebiyle alınan önlemlere ve sokağa çıkma yasağına denk geldi. 1. Ligin Ankara temsilcisi Osmanlıspor da internet sitesinde ve sosyal medya hesabında bu güzel günü kutlayan bir paylaşım yaptı.

Allah’ın Öğüdü ile Paylaşım

Osmanlıspor kutlama mesajında bir stat görevlisinin fotoğrafı ile Cenab-ı Allah’ın işçinin ve emeğin önemini anlatan öğüdüne yer verdi. Allah’ın kıyamet gününde affetmeyeceği 3 kişi vardır; Allah’ın adıyla yemin edip yemininde ve sözünde durmayan kişi, özgür bir kişiyi köle olarak satıp bundan para kazanan kimse, işçiye işi yaptırıp ve çalıştırıp emeğinin karşılığını vermeyen kimse. Osmanlıspor bu anlamlı öğüdü paylaşarak 1 Mayıs Emek ve dayanışma Günü’nü kutladı.