Ligde Kalma Antrenmanı

TFF 1. Ligin Ankara temsilcisi Osmanlıspor’un sezon sonunda ligden düşme riski bulunuyor. Kulüp olarak yeniden yapılanmaya giden Osmanlıspor’da önce kulüp başkanı değişti ve başkanlığı Mehmet Emin Katipoğlu getirildi. Teknik direktör İsmet Taşdemir ile de yolları ayıran kulüpte yeni teknik direktör Ali Güneş oldu. 12 Haziran’da başlayacak olan lig maçlarına hazırlık antrenmanlarına da başlayan Osmanlıspor’da tek hedef 1. Ligde kalmak oldu.

Batıkent tesislerinde antrenman programına başlayan mor sarılı takımda günde çift antrenman yapılıyor.

Çift Antrenman

Haftanın ilk antrenmanına ağırlık ve kuvvet çalışmalarına öncelik verildi. Osmanlısporlu futbolcular 8 kişilik gruplar halinde ısınma hareketleri yaptılar. Isınmadan sonra tesisin fitness salonunda fitness aletleri ile ağırlık ve kuvvet egzersizleri yapıldı. Akşam antrenmanı ise yine ısınma hareketleri ile başladı ve dayanıklılık ile koordinasyon çalışmalarıyla devam etti. Akşam antrenmanı 5’e 2 top çalma çalışmasıyla sona erdi. Osmanlıspor’un akşam antrenmanı da 1 saat 40 sürdü.

Bugün yapılan antrenmana adale ağrıları bulunduğu için Barış Zeren, Erdem Çetinkaya ve Santiago Mele katılması. Üç futbolcu fitness salonunda hafif aletlerle çalıştılar.

Güncel Yazılar